Aktualności Aktualności

Leśne pasje

Pierwsze, historyczne, spotkanie "Leśnik z pasją" już za nami. Cykliczne wydarzenie edukacyjne   zostało zorganizowane przez leśników z Puszczy Knyszyńskiej.

          Premierowa edycja odbyła się w Nadleśnictwie Czarna Białostocka i była połączona z dniem otwartym w Ośrodku Edukacji Leśnej „Stara Wyłuszczarnia”. Wydarzenie miało na celu przedstawienie sylwetek pracowników Lasów Państwowych przez prezentację ich pasji. Na wszystkich  przybyłych gości czekało kilkanaście wyjątkowych leśnych stoisk. Leśnicy rzeźbili, malowali, szyli, haftowali, robili miód, kuli podkowy, układali kwiaty, wypalali w drewnie, robili meble, fotografowali i opowiadali o ratowaniu zwierząt.  Ponadto stanęły otworem wszystkie obiekty edukacyjne w Czarnej Białostockiej, takie jak: jedna z najnowocześniejszych Wyłuszczarni Nasion na świecie oraz stara wyłuszczarnia z  leśnymi ekspozycjami tematycznymi. W wydarzeniu wzięli też udział goście specjalni - Magda Bębenek i Piotr Horzela – autorzy projektu „Las w Nas” mającego na celu ukazanie piękna Puszczy Knyszyńskiej przez opowiadanie o przyrodzie, kulturze i ludziach. Dodatkowo podczas wydarzenia zaprezentował się klub karate Karate Kyokushin z Czarnej Białostockiej oraz Placówka Straży Granicznej w Kuźnicy. W trakcie imprezy przeprowadzono licytację przedmiotów wykonanych przez leśników z pasją. Zebrano aż 1600 zł! Całą zebraną kwotę przekazano na pomoc w leczeniu Marysi i Bartka, podopiecznych Fundacji „Pod Skrzydłami”. Efektem przedsięwzięcia będzie stworzony wspólnie kalendarz na 2019 rok prezentujący wizerunki 12 leśników z pasją.

           Jeszcze wiele dni będziemy wspominać "Leśników z pasją". Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w Czarnej Białostockiej.